چرک نویس

چرک نوشته های یک قلب مچاله شده :)

با من بخوانید :)

cherknevism.blog.ir


به نظرم کتاب خوانی یکی از فرهنگ های زیبا و کارآمد و یکی از صفات عالی هر آدمیه، که باید در هر جامعه ای ریشه کنه...

و از طرفی بهترین چیز برای اوقات فراغتی که قراره به بطالت بگذرونیم و نوسان دادن به زندگی و از یکنواختی در اومدن، کتاب خوندنه!

اینجا، تمام کتاب هایی که خوندم رو با خلاصه ای مختصر و مفید به همراه اسم نویسنده (اگر مترجم داشت، اسم مترجم) و اسم انشارات قرار میدم. (این کتاب ها شامل گروه های سنی مختلف می شوند! :] )

از شما دوستان هم دعوت می کنم که کتاب هایی که خوندین و به نظرتون قشنگ بود رو با یه خلاصه ی مفید تو قسمت نظرات قرار بدید تا یه کلکسیون کامل از تمام کتاب های قشنگی که خوندیم داشته باشیم.

پیشاپیش از همکاریتون تشکر می کنم! :)


1. به سرخی آتش، به طعم دود (as red as fire, tasting of smoke)

یکی از کتابایی که خیلی دوستش دارم، همین کتاب شعره! اشعار برگزیده ی سیاوش کسرایی! کتاب من برای انتشارات سخن هست و ترجمه ی انگلیسی هم داره...


2. ماجراهای پری دریایی (3 جلدی)

این کتاب که رمان نوجوان هست رو 3-4 سال پیش خونده بودم و به نظرم داستان جالبی داره.هر کدوم از جلد ها، یه داستان جدید داره که شخصیت اصلی اون،دختری به اسم امیلی وینزنپه که نیمیه پری دریاییه(یعنی نیمی انسان و نیمی پری دریایی!). در هر جلد، به همراه امیلی خواهید بود در ماجرا های گوناگون! به نویسندگی لیز کِسلر و ترجمه ی سعیدا زندیان از انتشارات قدیانی.


3. قدرت برای نوجوانان (to teen power)

قدرت، از مجموعه کتاب های راز هست که قطعا اگر خودتون هم نخونده باشیدش، اسمش به گوشِتون خورده!  این کتابی که من معرفی کردم، همون طور که از اسمش معلومه، برای نوجوانان هست. در واقع، کتاب راز رو به زبان ساده و روان تر نوشته و از خاطرات، موفقیت ها و راز های نوجوان گفته. این کتاب نوشته ی پاول هرینگتون(paul harrington) و ترجمه ی رضا محمدنیا است از انشارات کلیدر.


4. 1001 سوال و جواب علمی

این کتاب برای نوجوانان زیر 14 سال مناسبه(البته لازم به ذکره که خودم وقتی 9-10 سالم بود این کتاب رو خوندم!). از اسم کتاب معمومه که جواب سوالات علمیه! مولفان این کتاب بریجت آردلی و نیل آردلی هستن و مترجم پوران طوافی، از انتشارات خشایار. اگر برای سن شما این کتاب مناسب نیست، پیشنهاد می کنم برای بچه هایی که به کتاب های علمی علاقه دارن حتمــــا بخریدش! :)


5.کیتی دختر آتش پاره (مجموعه 14 جلدی)

این کتاب داستان مناسب رده سنی ج هست که البته بازم من تو 9 سالگی خوندمش! به نظرم برای همون رنج سنی جذابه! این مجموعه ها در مورد دختری به اسم کیتی است که گاهی با خودش یا بزرگ تر ها مشکل پیدا می کند. با این همه دلش می خواهد کارش درست باشد و اوضاع را بی ریخت نکند. نویسنده ی این مجموعه ی داستانی، بل مونی و مترجم آن نوشین ابراهیمی است از انتشارات افق. پیشنهادم اینه که این کتاب ها رو برای بچه های علاقه مند به داستان و کتاب، حتما تهیه کنید! :)


6.من، منم؟! (3 جلدی)

من، منم؟ یه مجموعه ی جذاب از داستان های کوتاه و شگفت انگیزه که قطعا با خوندن هر کدوم از داستان هاش، به فکر فرو خواهید رفت.

مترجم و گرد آور این مجموعه، امیررضا آرمیون و ناشر این کتاب ها، انشارات ذهن آویز هست. به نظرم ارزش چند بار خوندن رو داره!


7.


بعدا نوشت: این پست، دائما ویرایش می شود!

Designed By Erfan Powered by Bayan